منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 8298 | کل بازدید : 258545 
زندگی خود را دوست بدارید و آن گونه که دوست دارید زندگی کنید
جمعه ٢٧ مهر ١٣٩٧
پیوندهای مفید


چگونه می توانیم یک منبع انرژی مثبت برای دیگران باشیم؟
 

چگونه می توانیم یک منبع انرِژی مثبت برای دیگران باشیم؟

منفی نگریستن یکی از عواملی است که بر روی تمام ابعاد زندگی شما تاثیرگذار است و استرس و نگرانی را در عمق وجودتان دو چندان می کند. اگر براستی خواهان یک زندگی آرام و به دور از هر گونه تنش عصبی هستید، بهتر است از همین لحظه قاطعانه تصمیم بگیرید و از جملات مثبت استفاده کنید. به طور حتم شما تنها فردی هستیدکه می توانید بر روی ذهن خود تسلط داشته باشید و آنرا به سمت مثبت نگری سوق دهید. از این رو با بکارگیری موارد زیر خیلی راحت تر و سریعتر می توانید استرس تان را مدیریت کرده . در کمال آرامش به زندگی ادامه دهید. در عین حال منبعی از انرژی مثبت برای دیگران باشید.

1.       اگر می خواهید لحظه به لحظه از فواید انرژی مثبت برخوردار شوید، در این صورت بهتر است به دنبال همراهان و دوستان پر انرژی و شاد باشید. آیا تا بحال برایتان اتفاق افتاده است که دوستانتان باعث شادی و یا افسردگی شما شده باشند؟ برخی افراد مرتب گله و شکایت سر می دهند، و با سرزنش و عیب جویی انرژی مثبت شما را می گیرند. بهترین دوستان افرادی هستند که در مواقع سختی و افسردگی به یاری شما آمده و باعث شادی خاطر شما شوند. آن ها همواره نقاط قوت تان را به شما یادآوری می کنند و با دادن روحیه و اعتماد به نفس شما را در مسیر زندگی یاری می نمایند. بار دیگر به اطرافیان خود خوب بنگرید و سعی کنید دوستان خود را از میان افراد مثبتی انتخاب نمایید که همواره حامی و پشتیبان شما هستند، زیرا تنها در این صورت است که می توانید با شادی و اعتماد به نفس به زندگی امیدوار باشید.

2.       اگر براستی تمایل دارید دیدتان را نسبت به  زندگی تغییر دهید، اعتماد به نفس پیدا کنید، شاد باشید و از زندگی خود لذت ببرید، به سراغ خواندن کتاب های امید بخش بروید.

با خواندن این گونه کتاب ها شما به تدریج فرا می گیرید بر روی ذهن و افکار خود تسلط یابید و از شرایط و افکار آزار دهنده رهایی یابید. اگر شما جزء افرادی هستید که مرتب از زندگی گله و شکایت می کنید، از هیچ چیزی راضی نیستید و با سرزنش های پی در پی خود را ملامت می کنید، بهتر است هر چه زودتر از این نوع کتاب ها خریداری کرده و مثبت اندیشی را در خود تقویت کنید.

3.       یقین داشته باشید که با داشتن کلامی مثبت درهای رحمت به رویتان گشوده می شود و به هرآنچه دوست دارید نائل خواهید شد. بر عکس اگر تمام روز را با بدبینی و منفی نگری سپری کنید چیزی جز تشویش و نگرانی نصیبتان نخواهد شد.

4.       موسیقی شاد با اشعار مثبت به طور ناخودآگاه بر روی ذهن شما تاثیر می گذارد و احتمالاً شما در طی روز آن را در ذهن خود زمزمه می کنید. حتما این اتفاق برای شما هم رخ داده است که بعضی روزها دوست دارید اشعاری را که شنیده اید برای خود تکرار کنید. اگر این شعرها مثبت و الهام بخش باشند، می توانند تاثیر گذار نیز باشند. همانگونه که در اطراف خود مشاهده می کنید برخی مردم در هنگام ناراحتی و افسردگی به موسیقی های غمگین گوش داده و با این کار تنها بر غم و اندوده خود می افزایند. بنابراین سعی کنید خود را به شنیدن موسیقی های شاد و مثبت عادت دهید و از آهنگ های منفی و کسل کننده پرهیز کنید.

آخرین اخبار
برگزاری کارگاه آموزشی
برگزاری سومین نشست آموزشی " بهداشت روان خانواده " در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
کارگاه آموزشی " بهداشت روان خانواده "به همت مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و مشارکت مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه و با حضور جمعی از کارکنان در سالن اجتماعات فارابی دانشگاه برگزار شد.
 ١٢:٢٠ - 1397/04/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه آموزشی " بهداشت روان خانواده " در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
لزوم تشکیل شورای تأمین بهداشت روان به منظور ایجاد امکان بررسی جامع مسائل دانشجویی در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
دانشگاه علوم بهزیستی...تماس با دانشگاهمراکز پژوهشیگروه های آموزشیمراکز درمانینقشه سایت دانشگاه

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved . دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی